PalloTV - Pelaajasiirrot - Ykkönen
TULEVAT PELIT:

Veikkausliiga

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Kansallinen Liiga

Kansallinen Liiga

Kansallinen Liiga

Se suomalainen jalkapallosivusto

Uutinen
|
08.03.2022

Pelaajasiirrot – Ykkönen

PalloTV seuraa talven aikana tapahtuvia miesten ja naisten pääsarjojen pelaajasiirtoja. Valittujen uutisten lisäksi pidämme yllä alla olevaa koostetta, joka nostetaan aika ajoin uutisvirran ykköseksi. Lista ei ole välttämättä täydellinen, vaan koostuu niistä uutisista, jotka ovat toimituksen tietoon tulleet.

EIF
Valmentaja
Mikko Manninen (uusi)
Tulleet
+ Bruno Miguel (FC Van, arm)
+ Iiro Äijö (MP)
+ Yassin Daoussi (MP)
+ Linus Estlander (EIF Akademi / EIF jun)
+ Oliver Estlander (EIF Akademi / EIF jun)
+ Selim Snabb (EIF Akademi / EIF jun)
+ Arttu Sivonen (IIF / EIF jun)
Lähteneet
- Juuso Liukkonen (ASD Calcio Biancavilla 1990, ita)
- Riku Selander (AC Oulu)
- Robin Sid (IFK Mariehamn)
- Olli Jakonen (TPS)
- Jarkko Heimonen (MP)
- Zacharias Ekström (lopettanut)

FF Jaro
Valmentaja Jimmy Wargh
Tulleet
+ Jacob Bushue (FC Haka)
+ Frankline Okoye (IFK Mariehamn)
+ Emile Paul Tendeng (IFK Mariehamn)
+ Severi Kähkönen (KPV)
+ Adam Vidjeskog (KPV)
+ Antonio Hotta (JBK)
Lähteneet
- Tyler Reid (VPS)
- Patrik Byskata (KPV)
- Samuel Uusitalo (KPV)

IF Gnistan
Valmentaja
Joonas Rantanen (uusi)
Tulleet
+ Jean-Claude Mabinda (HIFK)
+ Henrik Ölander (AC Oulu)
+ Lasse Ikonen (AC Oulu)
+ Fabrice Gatambiye (VPS)
+ Tuukka Andberg (EIF)
+ Jyri Kiuru (MuSa)
+ Tommi Jäntti (Klubi 04)
+ Luca Weckström (FC Honka/Akatemia)
+ Sampo Ala-Iso (RFA)
+ Jimi Hackspik (KPV/Akatemia)
Lähteneet
- Onni Tiihonen (AB Argir, fro)
- Nnaemeka Anyamele (HIFK)
- Joel Europaeus (AC Oulu)
- Armend Kabashi (AC Oulu)

JäPS
Valmentaja
Osku Partonen
Tulleet
+ Alieu Ceesay (VPS)
+ Tony Lehtimäki (PK-35)
+ Joni Niemi (PK-35)
+ Antti Ulmanen (MP)
+ Verneri Meriläinen (NJS)
+ Daniel Kepot (EPS)
Lähteneet
- Valtteri Karlsson (FC Kiffen)
- Eetu Kolu (FC Kiffen)

KPV
Valmentaja
Christian Sund (uusi)
Tulleet
+ Patrik Byskata (FF Jaro)
+ Samuel Uusitalo (FF Jaro)
+ Marcello Beuker (Klubi 04)
+ Robbie Malolo (SJK Akatemia)
+ Miika Kauppila (KäPa)
+ Julius Järvinen (FC Vaajakoski)
+ Roni Pietsalo (RFA)
+ Sampo Rintala (KPV Akatemia/FC Kiisto)
+ Ville Välipakka (jun)
Lähteneet
- Hemmo Riihimäki (KuPS)
- Severi Kähkönen (FF Jaro)
- Adam Vidjeskog (FF Jaro)
- Noa Lehtonen (SJK Akatemia)

KTP
Valmentaja
Jussi Leppälahti (uusi)
Tulleet
+ Joni Mäkelä (Florö SK, nor)
+ Samuel Mahlamäki (Assyriska IK, swe)
+ Lassi Nurmos (AC Oulu)
+ Jere Hiltunen (JIPPO)
+ Juho Lehtiranta (Klubi 04)
+ Santeri Stenius (HJS)
+ Besart Mustafa (KäPa)
+ Nathael Ishii (TPS/2)
Lähteneet
- Diawandou Diagne (Bahrain SC, bhr)
- Matias Tamminen (FC Inter)
- Erikson Carlos (Klubi 04)

MP
Valmentaja
Juha Pasoja
Tulleet
+ Juuso Liukkonen (ASD Calcio Biancavilla 1990, ita)
+ Valdrin Azemi (Nordvärmlands FF, swe)
+ Kevin Beugre (Hönefoss BK, nor)
+ Aleksi Honka-Hallila (KuPS)
+ Jarkko Heimonen (EIF)
+ Joona Hiltunen (JIPPO)
+ Otto Huuhtanen (JIPPO)
+ Samuli Hölttä (JIPPO)
+ Vaillance Nihorimbere (HJS)
+ Antti-Pekka Kesonen (Atlantis FC)
+ Jesse Kilpeläinen (JS Hercules)
+ Joslyn Luyeye-Lutumba (FC Honka/Akatemia)
+ Arttu Loukiainen (SavU)
+ Timi Heikkinen (jun)
+ Joona Kuismala (jun)
+ Valtteri Nikulainen (jun)
Lähteneet
- Jonne Uronen (Ytterhogdals IK, swe)
- Niila Forsell (Ytterhogdals IK, swe)
- Roope Kantola (FC Inter)
- Iiro Äijö (EIF)
- Yassin Daoussi (EIF)
- Samsun Ebuka Obioha (SJK Akatemia)
- Antti Ulmanen (JäPS)
- Aatu Manninen (JJK)
- Reetu Räsänen (JJK)
- Otto Hautamo (IFK Mariehamn)

PEPO Lappeenranta
Valmentaja Janne Muhli
Tulleet
+ Jeannot Esua (FC Edmonton, can)
+ Irfan Sadik (ilman seuraa / Onisilos Sotira, cyp)
+ Daniel Rojano (Rocha FC, uru)
+ Juho Heikkinen (MuSa)
+ Topi Pasi (JIPPO)
+ Jirko Sorsa (JIPPO)
+ Joel Laitinen (SJK Akatemia)
+ Miro Marin (Atlantis FC)
+ Tommi Roponen (MYPA)
+ Juho Enbuska (jun)
+ Eelis Heimonen (jun)
+ Akseli Junnikkala (jun)
+ Valtteri Maijanen (jun)
Lähteneet
- Jerry Särkkä (lopettanut)

PIF
Valmentaja Stefan Strömborg
Tulleet
+ Olli Hakanpää (MuSa)
Lähteneet

PK-35
Valmentaja
Kim Raimi
Tulleet
+ Viljami Isotalo (FC Lahti)
+ Tommi Tainio (JIPPO)
+ Nuutti Tykkyläinen (JIPPO)
+ Willem Haapiainen (Ilves/2)
+ Muslim Markhiyev (FC Kiffen)
+ Noah Kaijasilta (VJS)
+ Niko Salminen (FC Honka/Akatemia)
Lähteneet
- Eetu Puro (HIFK)
- Daniel Rantanen (TPS)
- Jonathan Muzinga (SJK)
- Tony Lehtimäki (JäPS)
- Joni Niemi (JäPS)
- Gerald Ben (Ilves-Kissat)
- Otto-Pekka Jurvainen (lopettanut)
- Niko Tirkkonen

SJK Akatemia
Valmentaja
Brian Page
Tulleet
+ Tuomas Kaukua (RoPS)
+ Jonathan Muzinga (PK-35)
+ Samsun Ebuka Obioha (MP)
+ Noa Lehtonen (KPV)
+ Borre Sabally (VJS)
+ Tuomas Koivisto (JJK Jyväskylä)
+ Eero Lamberg (HJS)
+ Topias Helle (FC Lahti, jun)
Lähteneet
- Robbie Malolo (KPV)
- Joel Laitinen (PEPO)
- Daniel-Kristian Säily (JJK)
- Omar Adawi
- William Rosenlöf
- Topias Uusi-Autti
- Georg Westerlund

TPS
Valmentaja
Jonatan Johansson
Tulleet
+ Anthony Annan (FC Inter)
+ Aati Marttinen (FC Inter)
+ Simo Roiha (RoPS)
+ Olli Jakonen (EIF)
+ Daniel Rantanen (PK-35)
+ Joonas Lakkamäki (MuSa)
+ Linus Rönnberg (Ilves / Ilves 2)
Lähteneet
- Serge Atakayi (SJK)
- Ilari Mettälä (Ilves)
- Juhani Pikkarainen (VPS)
- Atte Sihvonen (FC Haka)
- Joakim Latonen (IFK Mariehamn)
- Oskari Jakonen (SalPa)
- Elmo Heinonen (SalPa)

Artikkeliin liittyviä aiheita: