Pelaajasiirrot – Ykkönen – PalloTV
TULEVAT PELIT:

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Liigacup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Ykköscup

Liigacup

Suomen Cup

Ykköscup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Se suomalainen jalkapallosivusto

Uutinen
|
11.04.2023

Pelaajasiirrot – Ykkönen

PalloTV seuraa Ykkösen siirtomarkkinoita talven aikana. Alla on koottu tärkeimmät ja/tai tietoon tulleet pelaajasiirrot seurakohtaisesti. Päivitetty viimeksi 11.4.2023.

EIF
päävalmentaja: Gabriel Xatart (uusi)
+ Alexander Leksell (FC Trollhättan, swe)
+ Enoch Kofi Adu (Mjällby AIF, swe)
+ Fahad Mohamed (Olympias Lympion, cyp)
+ Tobias Fagerström (FC Inter)
+ Salomo Ojala (FC Haka)
+ Tabi Manga (Ilves)
+ Ramilson Almeida (HIFK)
+ Roni Pietsalo (KPV)
+ Jeannot Esua (PEPO Lappeenranta)
+ Joel Lehtonen (FC Jazz)
+ Linus Estlander (EIF Akademi)
+ Oliver Estlander (EIF Akademi)
+ Gerson Lima (EIF Akademi)
+ Selim Snabb (EIF Akademi)
+ Castor Westerholm (EIF Akademi)
+ Artur Atarah (FC Honka/jun)
- Bruno Miguel (Grêmio Esportivo Anápolis, bra)
- Jakob Gottberg (AB Argir, fro)
- Hemmo Riihimäki (KuPS)
- Yassin Daoussi (AC Oulu)
- Alexander Forsström (AC Oulu)
- Oskari Sallinen (IFK Mariehamn)
- Mosawer Ahadi (HIFK)
- Iiro Äijö (HIFK)
- Sergey Lazarev (KPV)
- Xhevdet Gela (PK-35)
- Valdrin Rashica (PK-35)
- Luis Felipe Queiroz dos Santos

FF Jaro
päävalmentaja: Stephen Ward (uusi)
+ Sergei Eremenko (FK Spartaks, lat)
+ Nicholas Hamilton (Harbour View, jam)
+ Kareem Moses (VPS)
+ Guillermo Sotelo (HIFK)
+ Roni Björkskog (JBK)
+ Sebastian Huldén (JBK)
+ Teemu Järvenlahti (JBK)
+ Anton Strömbäck (JBK)
+ Axel Sandstedt (FF Jaro/U23)
+ Emil Öhberg (FF Jaro/U23)
+ Benjamin Sandnäs (jun)
+ Rasmus Korkea-Aho (ei seuraa)
- Jacob Bushue (Las Vegas Lights FC, usa)
- Franklin Okoye (Umeå FC, swe)
- Adam Vidjeskog (Oskarshamn AIK, swe)
- Alhaji Gero (TPS)
- Matías Kivikko Arraño (TPS)

HIFK
päävalmentaja: Sami Okkonen (uusi)
+ Paulus Arajuuri (HJK)
+ Joona Tiainen (FC Lahti)
+ Sakari Tukiainen (Boeung Ket, cam)
+ Robbie Azodo (AB Argir, fro)
+ Rico Finnäs (KTP)
+ Aapo Hyppönen (KTP)
+ Mosawer Ahadi (EIF)
+ Iiro Äijö (EIF)
+ Antti Ulmanen (JäPS)
+ Jimi Hackspik (Gnistan)
+ Julius Järvinen (KPV)
+ Jarkko Heimonen (MP)
+ Matias Hänninen (PK-35)
+ Topi Pasi (PEPO Lappeenranta)
+ Erikson Carlos (Klubi 04)
+ Sami Rissanen (KuPS Akatemia)
+ Eelis Varis (KuPS Akatemia)
+ Emil Pallas (PPJ)
+ Sam Jammeh (PPJ)
+ Mustapha Coker (Atlantis FC)
+ Aleksi Wahlman (EPS/Reservi)
+ Abiola Bamijoko (ei seuraa)
+ Nikolas Saira (ei seuraa)
- Sergei Eremenko (FK Spartaks, lat)
- Didis Lutumba-Pitah (FC Hegelmann, lit)
- Macario Hing-Glover (SJK)
- Savio Roberto (VPS)
- Daan Klinkenberg (KTP)
- Maximus Tainio (AC Oulu)
- Jusif Ali (FC Lahti)
- Guillermo Sotelo (FF Jaro)
- Eero Markkanen (IF Gnistan)
- Ramilson Almeida (EIF)
- Felix Ferahyan (PK-35)
- Jani Bäckman (lopettanut)
- Jukka Halme (lopettanut)
- Sakari Mattila (lopettanut)
- Ståle Saethre (lopettanut)

IF Gnistan
päävalmentaja: Joonas Rantanen
+ Toni Takamäki (Lysekloster IL, nor)
+ Konsta Rasimus (FC Honka)
+ Joakim Latonen (IFK Mariehamn)
+ Eero Markkanen (HIFK)
+ Robbie Malolo (KPV)
+ Zachary Sukunda (PEPO Lappeenranta)
+ Hannes Woivalin (FC Honka/Akatemia)
+ Aaro Tiihonen (RoPS)
+ Joose Rahja (FC Honka/jun)
+ Kasper Hietanen (VJS/jun)
+ Kauri Koivunen (VJS/jun)
+ Linus Kahisalo (jun)
+ Jere Kujanpää (jun)
- Rony Huhtala (AC Oulu)
- Lasse Ikonen (AC Oulu)
- Onni Suutari (AC Oulu)
- Tommi Jäntti (FC Lahti)
- Pasi Forsman (KäPa)
- Jimi Hackspik (HIFK)
- Yoshiaki Kikuchi (JIPPO)
- Fabrice Gatambiye (VIFK)

JJK Jyväskylä
päävalmentaja: Toni Lehtinen
+ Oskar Pihlaja (SJK Akatemia)
+ Arjan Goljahanpoor (MP)
+ Lari Liukkonen (JIPPO)
+ Eetu Venäläinen (RoPS)
+ Eduard Ciriaco (FC Vaajakoski)
+ Jerry Kananen (jun)
+ Miika Mahlamäki (jun)
+ Timi Rantamäki (jun)

JäPS
päävalmentaja: Jyrki Ahola (uusi)
+ Omar Jama (PK-35)
+ Hussein Mohamed (PK-35)
+ Taavi Arminen (Klubi 04)
+ Prince Mokuma (HJS)
+ Robin Källman (PKKU)
+ Niklas Schulz (PKKU/jun)
+ Jesse Paananen (JäPS/47)
- Antti Ulmanen (HIFK)
- Daniel Kepot (SalPa)

KPV
päävalmentaja: Christian Sund
+ Sergey Lazarev (EIF)
+ Sami Sipola (SJK Akatemia)
+ Benjamin Heikkinen (FC Honka/Akatemia)
+ Vitor Gomes (Korsnäs FF)
- Julius Järvinen (HIFK)
- Robbie Malolo (Gnistan)
- Roni Pietsalo (EIF)

KäPa
päävalmentaja: Jordi Aluja
+ Juri Kinnunen (TPS)
+ Pasi Forsman (Gnistan)
+ Roope Huhtala (PEPO Lappeenranta)
+ Calvin Nsombo (PEPO Lappeenranta)
+ Samuel Tammivuori (FC Honka/Akatemia)
+ Pekka Hietalahti (jun)
+ Thomas Lahdensuo (jun)
+ Noakim Lokake (jun)
+ Aleksi Piispa (jun)
+ Benjamin Rekola (jun)
+ Aaron Sivonen (jun)
- Onni Viljamaa (KuPS)
- Kristian Yli-Hietanen (FC Haka)

MP
päävalmentaja: Juha Pasoja
+ Niila Forsell (Ytterhogdals IK, swe)
+ Jonne Uronen (Ytterhogdals IK, swe)
+ Niklas Leinonen (KTP)
+ Joel Laitinen (PEPO Lappeenranta)
+ Niklas Orjala (KuPS Akatemia)
+ Joona Juntunen (JS Hercules)
+ Egzon Avdi (MuSa)
+ Rasmus Lehtonen (Ilves/2)
- Topi Keskinen (HJK)
- Otto Huuhtanen (SJK)
- Jarkko Heimonen (HIFK)
- Arjan Goljahanpoor (JJK Jyväskylä)
- Haruna Abubakar (Atlantis FC)

SalPa
päävalmentaja: Tero Suonperä
+ Albijon Muzaci (TPS)
+ Daniel Kepot (JäPS)
+ Mikael Anttila (SJK Akatemia)
+ Frans Grönlund (PIF)
+ Jesse Huhtala (PEPO Lappeenranta)
+ Aleksi Jännes (FC Honka/Akatemia)
+ Roope Pyyskänen (FC Honka/Akatemia)
+ Matias Sorvali (GrIFK)
+ Arttu Sivonen (EIF Akademi)
+ Selman El Baset (ei seuraa)

SJK Akatemia
päävalmentaja: Brian Page
+ Kasper Paananen (Bologna FC jun, ita)
+ Miro Turunen (JIPPO)
+ Elias Machaal (JBK)
- Jonathan Muzinga (FC Honka)
- Sami Sipola (KPV)
- Mikael Anttila (SalPa)
- Oskar Pihlaja (JJK Jyväskylä)

TPS
päävalmentaja: Mika Laurikainen (uusi)
+ Hanjin Cho (Yeongdeungpo Technical High School, kor)
+ Torfiq Ali-Abubakari (FK Jablonec/res, cze)
+ Umar Bala Muhammed (Falkenberg, swe)
+ Riku Riski (HJK)
+ Alhaji Gero (FF Jaro)
+ Matías Kivikko Arraño (FF Jaro)
+ Olli Hakanpää (PIF)
+ Tuomas Pippola (KuPS Akatemia)
+ Lauri Järvinen (TPS U23)
+ Christian Linna (TPS U23)
+ Otto Ohvo (TPS U23)
+ Onnipekka Pajula (TPS U23)
+ Aapo Boström (jun)
+ Onni Helén (jun)
+ Veeti Pohtio (jun)
+ Eero Uusitalo (jun)
- Olli Jakonen (FC Inter)
- Simo Roiha (KTP)
- Juri Kinnunen (KäPa)
- Albijon Muzaci (SalPa)
- Aati Marttinen (FC Inter 2)
- Rasmus Holma (lopettanut)
- Anthony Annan
- Samba Benga
- Demba Savage
- Kalle Taimi

Artikkeliin liittyviä aiheita: