PalloTV - Valokeilassa AC Oulu - päävalmentaja Ricardo Duarte
TULEVAT PELIT:

Suomen Cup

Veikkausliiga

Veikkausliiga

Kansallinen Liiga

Ykkönen

Ykkösliiga

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Veikkausliiga

Kansallinen Liiga

Kansallinen Liiga

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Se suomalainen jalkapallosivusto

Extra
|
14.10.2021

Valokeilassa AC Oulu – päävalmentaja Ricardo Duarte

PalloTV:n reportaasisarja Valokeilassa jatkuu nyt AC Oulun parissa. Ensimmäisenä vieraana on uusi portugalilainen päävalmentaja Ricardo Duarte, joka hyppäsi seuran lippulaivan puikkoihin kolmantena luotsina tällä kaudella. Tehtävänsä jättänyt Jyrki Ahola ja väliaikaisena valmennuskaksikkona toiminut duo Markus Heikkinen-Teemu Tavikainen olivat edelliset käskijät.

Millaisin kuvioin Duarte lähtee hilaamaan AC Oulua kuiville? Tulevana lauantaina pelataan isoilla panoksilla, kun oululaisseura kohtaa kotikentällään hyvässä vireessä olevan IFK Mariehamnin. Voitto antaa toiveita karsinnan välttämisestä, mutta tasapeli tai tappio tietää kauden jatkumista lähes 100-prosenttisella varmuudella myös alemman loppusarjan päättymisen jälkeen.

Duarte jatkaa Oulussa joka tapauksessa. Hän teki seuran kanssa kaksi vuotisen sopimuksen, joka sisältää vielä option kaudesta 2024.

Sarjan kahdessa muussa osassa PalloTV jututtaa Anselmi Nurmelaa ja Samu Alankoa.

Toimittaja: Raine Pernu
Kuvaaja: Tommi Leskelä
Editointi: Olli Luoma-aho/Feeniks Visual

Artikkeliin liittyviä aiheita: