PalloTV - Valokeilassa SJK, omistaja Raimo Sarajärvi
TULEVAT PELIT:

Ykkönen

Ykkönen

Kansallinen Liiga

Kansallinen Liiga

Kansallinen Liiga

Kansallinen Liiga

Ykkösliiga

Ykkösliiga

Ykkösliiga

Ykkösliiga

Ykkösliiga

Se suomalainen jalkapallosivusto

Extra
|
28.10.2021

Valokeilassa SJK, omistaja Raimo Sarajärvi

SJK on pelannut seurana hyvän kauden. Seuran eri joukkueille asetetut minimitavoitteet täyttyivät. Edustusjoukkue saavutti eurocup-paikan ja kisaa pronssista. Akatemiajoukkue nousi Kakkosesta Ykköseen ja B-juniorit saavuttivat SM-sarjapaikan. PalloTV tapasi seuran pääomistajan Raimo Sarajärven ja kysyi, millä mielin hän on seurannut seuransa kuluvaa kautta? Edustusjoukkueen loppukausi on Sarajärven mukaan ollut hyvä, mutta alkukauden kompastelu maksoi mahdollisuuden päästä kisaamaan kirkkaimmista mitaleista ja siihen tulee kuulemma muutos.

Toimittaja: Junnu Leskelä

Artikkeliin liittyviä aiheita: