PalloTV - Valmentaja Teemu Tavikainen, AC Oulu - "Koitetaan tehdä kaikki asiat paremmin"
TULEVAT PELIT:

Ykkönen

Ykkösliiga

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Veikkausliiga

Veikkausliiga

Veikkausliiga

Ykkönen

Ykkösliiga

Se suomalainen jalkapallosivusto

Extra
|
15.03.2022

Valmentaja Teemu Tavikainen, AC Oulu – ”Koitetaan tehdä kaikki asiat paremmin”

AC Oulun aloittaa pian neljännen ja toisen peräkkäisen liigakautensa. Viime vuonna seuran ympärillä riitti vipinää ja vilskettä: Ykkösen All Starsiksi nimitelty joukkue ei pärjännytkään liigaympyröissä ja uusia vahvistuksia tuli tukuttain kesken kauden. Turbulenssia riitti myös penkin päässä. Kolme eri valmentajaa tai valmennusryhmää piti ohjaksia käsissään kauden aikana.

Miltä näyttää AC Oulun kulissien takana nyt, kun vanha pöly on laskeutunut ja uusi kausi on ovella. Valmennusryhmään kuuluva Teemu Tavikainen astui kameran eteen ja kertoo, missä mennään.

Millainen on AC Oulun pelillinen identiteetti? Ketkä ovat AC Oulun tärkeimmät pelaajat? Kuka tai ketkä yllättävät? Mikä on seuran tavoite ja mikä on lopulta se yksinkertainen resepti, jolla homma hoidetaan kotiin? Teemu Tavikainen tarjoaa vastauksia.

Toimittaja: Raine Pernu

Artikkeliin liittyviä aiheita: