PalloTV - "Viestintä tuo pelaajat ja seuran lähemmäs yleisöä", tiedottaja Pekka Mäntylä, HJK
TULEVAT PELIT:

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Veikkausliiga

Veikkausliiga

Kansallinen Liiga

Ykkönen

Ykkösliiga

Suomen Cup

Suomen Cup

Veikkausliiga

Kansallinen Liiga

Kansallinen Liiga

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Se suomalainen jalkapallosivusto

Extra
|
08.03.2023

”Viestintä tuo pelaajat ja seuran lähemmäs yleisöä”, tiedottaja Pekka Mäntylä, HJK

Veikkausliigajoukkueiden mediaosastoilla eletään kiireistä aikaa. Kauden alku lähestyy ja yleisö pitäisi saada jälleen hereille ja katsomoihin. Se koskee myös HJK-median tiedottajaa Pekka Mäntylää, joka vastaa Klubin edustusjoukkueen viestinnästä.

PalloTV tapasi Mäntylän ja pyysi häntä avaamaan työmaataan. Mitä kaikkea hänen toimenkuvaansa kuuluu? Mitä Mäntylä teki ennen HJK-pestiään? Mitä kaikkea HJK-media tekee? Miten sosiaalisen median kasvu on vaikuttanut HJK:n viestimiseen ja viestintään yleensä? Mihin suuntaan Klubin viestintää ollaan kehittämässä?

Toimittaja: Aleksi Rouvinen

Artikkeliin liittyviä aiheita: