PalloTV - Valtakunnallisten pääsarjojen pelaajasiirrot
TULEVAT PELIT:

Suomen Cup

Suomen Cup

Veikkausliiga

Kansallinen Liiga

Kansallinen Liiga

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkösliiga

Se suomalainen jalkapallosivusto

Uutinen
|
21.11.2023

Valtakunnallisten pääsarjojen pelaajasiirrot

Jo tutuksi tulleeseen tapaan PalloTV seuraa valtakunnallisten pääsarjojen eli Veikkausliigan, Ykkösliigan ja Ykkösen sekä naisten Kansallisen Liigan siirtomarkkinoita. Vanhasta poiketen siirrot ovat nyt yhdessä nipussa samassa uutisessa. Koosteessa tärkeimmät ja/tai tietoon tulleet pelaajasiirrot.

Päivitetty viimeksi 2.4.2024.

Veikkausliiga

AC Oulu
valmentaja: Rauno Ojanen (08/2023-)
+ Justin Rennicks (New England Revolution, usa)
+ Dimitrios Metaxas (Volos NPS, gre)
+ Liiban Abadid (IF Brommapojkarna, swe)
+ Marcos André (Retro FC Brazil, bra)
+ José Elo (Mérida AD, esp)
+ Aleksi Paananen (HJK)
+ Jake Dunwoody (SJK)
+ Juho Lehtiranta (KTP)
+ Samuli Hölttä (MP)
+ Niklas Orjala (MP)
+ Jesse Huhtala (SalPa)
+ Daniel Heikkinen (KäPa - laina päättyi)
+ Roope Salo (JJK Jyväskylä)
+ Asla Peltola (FC Honka/Akatemia)
+ Otto Salmensuu (P-Iirot)
+ Julius Körkkö (JS Hercules)
+ Rene Kähkönen (jun)
+ Otso-Pekka Parkkila (jun)
- Lucas Morais (Amazonas FC, bra)
- Cristian Valencia (Llaneros FC, col)
- Hamed Drame (Olympiakos Nicosia, cyp)
- Onni Suutari (JK Kalev, est)
- Noah Pallas (HJK)
- Rasmus Karjalainen (SJK)
- Riku Selander (FC Lahti)
- Elias Collin (TPS)
- Lasse Ikonen (TPS)
- Maximus Tainio (SalPa)
- Yann Affi
- Magnus Breitenmoser
- Rony Huhtala
- Juhani Pennanen

EIF
valmentaja: Gabriel Xatart (2023-)
+ Nikolaos Giannakopoulos (Hapoel Petah Tikva, isr)
+ Nasiru Mohammed (FC Trollhättan, swe)
+ Arian Kabashi (FC Lahti)
+ Kalle Katz (Ilves)
+ Henri Malundama (FC Haka)
+ Väinö Vehkonen (MP)
+ Emil Pallas (HIFK)
+ Eetu Puro (HIFK)
+ Onni Rintamäki (jun)
- Jeannot Esua (Galway United FC, ire)
- Tabi Manga (KTP)

FC Haka
valmentaja: Andy Smith (uusi)
+ Hassan Ndam (New York Red Bulls, usa)
+ Nicolas Gianini Dantas (Oskarshamn AIK, swe)
+ Imani Lanquedoc (Fulham FC jun, eng)
+ Arlind Sejdiu (FC Inter)
+ Nikolas Talo (KTP)
+ Oiva Laaksonen (SexyPöxyt - laina päättyi)
+ Tuukka Törmä (HJS)
+ Oliver Heino (FC Haka juniorit)
+ Marko Bačanin (vapailta markkinoilta)
+ Liam Hughes (vapailta markkinoilta)
+ Rodrigo Macedo (vapailta markkinoilta)
+ Guilherme Morais (vapailta markkinoilta)
+ Evangelos Patoulidis (vapailta markkinoilta)
+ Juho Kilo (vapailta markkinoilta)
- Logan Rogerson (FC Noah, arm)
- Stavros Zarokostas (AO Egaleo, gre)
- Juan Lescano (Chongqing Tonglianglong, chn)
- Alberto Alvarado Morin (Municipal Grecia, crc)
- Mehdi Boukassi (Tadamon Sour, leb)
- Aatu Hakala (KuPS)
- Eero-Matti Auvinen (IFK Mariehamn)
- Henri Malundama (EIF)
- Atte Sihvonen (TPS)
- Fallou Ndiaye

FC Inter
valmentaja: Vesa Vasara (uusi)
+ Derik Osede (Waterford FC, ire)
+ Kevin Jansen (FC Honka)
+ Florian Krebs (FC Honka)
+ Albin Granlund (IFK Mariehamn)
+ Joonas Kekarainen (KäPa)
+ Thomas Lahdensuo (KäPa)
+ Ville Seppä (KPV)
+ Eero Vuorjoki (FC Honka/Akatemia)
+ Djolloy Nzoko (jun)
+ Otto Eloluoto (jun)
+ Jean Botué (vapailta markkinoilta)
- Tommi Jyry (FC Petrolul Ploiesti, rom)
- Rodrigo Arciero (Deportivo Morón, arg)
- Boubou Diallo (Standard Liege, bel - laina päättyi)
- Juho Hyvärinen (VPS)
- Arlind Sejdiu (FC Haka)
- Noah Nurmi (IFK Mariehamn)
- Matias Ojala (IFK Mariehamn)
- Matias Riikonen (IFK Mariehamn)
- David Agbo (IF Gnistan)
- Nikko Boxall
- Petteri Forsell
- Matias Tamminen
- Walter Viitala

FC Lahti
valmentaja: Toni Lindberg (08/2023-)
+ Joshua Oluwayemi (Portsmouth FC, eng)
+ Mikko Viitikko (Trelleborgs FF, swe)
+ Luke Ivanovic (Perth Glory, aus)
+ Colin Odutayo (FK Riteriai, lit)
+ Otso Koskinen (FC Honka)
+ Michael Lopez (FC Honka)
+ Riku Selander (AC Oulu)
+ Matias Vainionpää (SJK)
+ Asaad Babiker (Reipas)
+ Topias Inkinen (Reipas)
+ Dylan Fox (vapailta markkinoilta)
- Leon Krekovic (Kotwica Kolobrzeg, pol)
- Luka Šimunović (NK Triglav Kranj, svn)
- Anouar El Moukhantir (FC Admira Wacker, aut)
- Onni Hänninen (SJK)
- Teemu Penninkangas (IF Gnistan)
- Arian Kabashi (EIF)
- Irfan Sadik (JäPS)
- Lassi Järvenpää (Reipas)
- Juho Pirttijoki (lopettanut)

HJK
valmentaja: Ossi Virta (uusi)
+ Luke Plange (Crystal Palace FC, eng)
+ Diogo Tomas (Odds BK, nor)
+ Brooklyn Lyons-Foster (Tottenham Hotspur res, eng)
+ Carlos Moros (Djurgårdens IF, swe)
+ Andreas Vahes (SC Freiburg II, ger)
+ Noah Pallas (AC Oulu)
+ Elmo Henriksson (IFK Mariehamn - laina päättyi)
+ Samuel Anini Jr (IFK Mariehamn - laina päättyi)
+ Miska Ylitolva (KTP - laina päättyi)
+ Hans Nunoo Sarpei (vapailta markkinoilta)
- Bojan Radulovic (Huddersfield Town A.F.C, eng)
- Matti Peltola (D.C. United, usa)
- Tuomas Ollila (Paris FC, fra)
- Pyry Soiri (CS Universitatea Craiova, rom)
- Miro Tenho (Djurgårdens IF, swe)
- Filip Rogic (Nordic United FC, swe)
- Dejan Iliev (FK Sarajevo, bih)
- Kristopher Da Graca (KuPS)
- Roope Riski (Ilves)
- Maksim Stjopin (Ilves)
- Aleksi Paananen (AC Oulu)
- Jukka Raitala (IF Gnistan)
- Perparim Hetemaj (Gilla FC)
- Nicolas Hämäläinen

IF Gnistan
valmentaja: Jussi Leppälahti (uusi)
+ Mathias Nilsson (Malmö FF, swe)
+ Jonas Enkerud (HamKam, nor)
+ Jukka Raitala (HJK)
+ Teemu Penninkangas (FC Lahti)
+ Juhani Ojala (FC Honka)
+ Elias Äijälä (FC Honka)
+ David Agbo (FC Inter)
+ Pauli Katajamäki (SalPa)
+ Roope Pyyskänen (SalPa)
+ Kristian Yli-Hietanen (KäPa)
+ Vertti Hänninen (FC Dziugas, ltu)
+ Saku Heiskanen (UFC Knights, usa)
+ Gabriel Europaeus (FC Honka/Akatemia)
+ Tomás Castro (vapailta markkinoilta)
- Zachary Sukunda (Valour FC, can)
- Luca Weckström (KTP)
- Eero Markkanen (PK-35)
- Tuukka Andberg (PK-35)
- Maximo Tolonen (KäPa)
- Topi Järvinen
- Mohamed Kamara
- Otso Linnas
- Konsta Rasimus
- Aaro Tiihonen

IFK Mariehamn
valmentaja: Bruno Romão (uusi)
+ Hugo Cardoso (SU 1º Dezembro, por)
+ Adam Larsson (AFC Eskilstuna, swe)
+ Arvid Lundberg (Pafos FC jun, cyp - laina päättyi)
+ Sebastian Dahlström (KuPS)
+ Noah Nurmi (FC Inter)
+ Matias Ojala (FC Inter)
+ Matias Riikonen (FC Inter)
+ Emmanuel Patut (Ilves)
+ Eeromatti Auvinen (FC Haka)
+ Aleksi Partanen (Klubi 04)
+ Pedro Machado (vapailta markkinoilta)
+ Jayden Reid (vapailta markkinoilta)
+ Emmanuel Okereke
- Cledson Carvalho da Silva (FK Oleksandriya, ukr)
- Ariel Ngueukam (United City FC, phi)
- Jamie Hopcutt (Östersunds FK, swe)
- Konstantinos Kotsopoulos (PS Kalamata, gre)
- Alvaro Ngamba (Novara FC, ita)
- Aly Ndom (Pacific FC, can)
- Jelle van der Heyden (B36 Tórshavn, fro)
- Elmo Henriksson (HJK - laina päättyi)
- Samuel Anini Jr (HJK - laina päättyi)
- Albin Granlund (FC Inter)
- Mikko Sumusalo (KTP)
- Otto Hautamo (KäPa)
- Timi Lahti (lopettanut)
- Jean-Christophe Coubronne
- Alan Henrique
- Riku Sjöroos

Ilves
valmentaja: Joonas Rantanen (uusi)
+ Roope Riski (HJK)
+ Maksim Stjopin (HJK)
+ Anton Popovitch (KuPS)
+ Joona Veteli (KuPS)
+ Juhani Pikkarainen (VPS)
+ Matías Kivikko Arraño (TPS)
+ Vincent Ulundu (FC Honka/Akatemia)
+ Danila Bulgakov (OLS)
+ Arttu Tulehmo (jun)
+ Tomas Sovelius (jun)
- Mery Traore (FC Diarra, mli)
- Seydine N'Diaye (BG Pathum United, tha)
- Emmanuel Patut (IFK Mariehamn)
- Kalle Katz (EIF)
- Leo Kyllönen (KTP)
- Sabit James Ngor
- Yusif Moussa
- Djair Parfitt-Williams

KuPS
valmentaja: Jani Honkavaara (04/2023-)
+ Petteri Pennanen (Hyderabad FC, ind)
+ Mohammed Muritala Omotosho (Tiki Taka Academy, nig)
+ Paul Ogunkoya (Mahanaim FC, nig)
+ Kristopher Da Graca (HJK)
+ Jerry Voutilainen (FC Honka)
+ Jonathan Muzinga (FC Honka)
+ Aatu Hakala (FC Haka)
+ Joslyn Luyeye-Lutumba (MP)
+ Otto Ruoppi (MP - laina päättyi)
+ Lauri Sahimaa (MP - laina päättyi)
+ Samu Koistinen (KuPS Akatemia)
- Tony Miettinen (Odds BK, nor)
- Jasse Tuominen (Bruk-Bet Termalica Nieciecza, pol)
- Jake Jervis (Brackley Town FC, eng)
- Gabriel Bispo (Paysandu SC, bra)
- Tete Yengi (Livingston FC, sco - laina päättyi)
- Collins Sichenje (AIK, swe - laina päättyi)
- Eliton Junior (Varbergs BoIS, swe - laina päättyi)
- Anton Popovitch (Ilves)
- Joona Veteli (Ilves)
- Sebastian Dahlström (IFK Mariehamn)
- Hemmo Riihimäki (SJK)
- Henri Toivomäki (lopettanut)
- Collins Sinchenje

SJK
valmentaja: Toni Lehtinen (uusi)
+ Eetu Mömmö (US Lecce, ita)
+ Kelvin Pires (AS Trencin, svk)
+ Rasmus Karjalainen (AC Oulu)
+ Hemmo Riihimäki (KuPS)
+ Lauri Laine (FC Honka)
+ Dario Naamo (FC Honka)
+ Roope Paunio (FC Honka)
+ Onni Hänninen (FC Lahti)
- Diego Rojas (CDP Curicó Unido, chi)
- Jeremiah Streng (Ascoli Calcio, ita)
- Terry Yegbe (IF Elfsborg, swe)
- Murilo Henrique (Johor Darul Ta'zim, mas)
- Nooa Laine (Selangor FC, mas)
- Krisjanis Zviedris (FK Auda, lat)
- Samson Ebuka (FC Drita, kos)
- Jake Dunwoody (AC Oulu)
- Martti Haukioja (VPS)
- Matias Vainionpää (FC Lahti)
- Markus Uusitalo (lopettanut)

VPS
valmentaja: Jussi Nuorela (06/2021-)
+ Pedro Justiniano (Radomiak Radom, pol)
+ Gleofilo Vlijters (Doxa Katokopias, cyp)
+ Mads Borchers (Varbergs BoIS, swe)
+ Juho Hyvärinen (FC Inter)
+ Martti Haukioja (SJK)
+ Rasmus Leislahti (KTP)
+ Peter Eletu (vapailta markkinoilta)
+ Alfie Cicale (vapailta markkinoilta)
- Peter Michael (CFR Cluj, rom)
- Tyler Reid (FC Sheriff Tiraspol, mda)
- Savio Roberto (Esteghlal Khuzestan, irn)
- Harrison Sawyer (South Melbourne FC, aus)
- Juhani Pikkarainen (Ilves)
- Baba Mensah (TPS)
- Steven Morrissey (VIFK)
- Sebastian Strandvall (lopettanut)

Ykkösliiga

FF Jaro
valmentaja: Niklas Vidjeskog (uusi)
+ Edvin Crona (Oskarshamn AIK, swe)
+ Adam Widjeskog (Oskarshamn AIK, swe)
+ Sami Sipola (KPV)

JIPPO
valmentaja: Mikko Hallikainen (2023-)
+ Yusei Ohashi (Arterivo Wakayama, jpn)
+ Roope Huhtala (KäPa)
+ Lassi Forss (Reipas)
+ Sami Aho (NiemU)
+ Erol Erguner (jun)
+ Matias Juurikainen (jun)
+ Verneri Vainikainen (jun)

JäPS
valmentaja: Erol Ates (uusi)
+ Irfan Sadik (FC Lahti)
+ Eemil Laamanen (Reipas/FC Lahti)
- Enoch Banza (KTP)
- Tobias Karkulowski (SJK Akatemia)
- Badreddine Bushara (KPV)

KTP
valmentaja: Jonas Nyholm (uusi)
+ Constantine Edlund (Athens Kallithea, gre)
+ Giannis Toulgeroglou (Athens Kllithea, gre)
+ Leo Kyllönen (Ilves)
+ Mikko Sumusalo (IFK Mariehamn)
+ Tabi Manga (EIF)
+ Luca Weckström (IF Gnistan)
+ Enoch Banza (JäPS)
+ Santeri Stenius (MP - laina päättyi)
+ Aleksi Tarvonen (JJK Jyväskylä - laina päättyi)
- Miska Ylitolva (HJK - laina päättyi)
- Rasmus Leislahti (VPS)
- Juho Lehtiranta (AC Oulu)
- Matias Niemelä (TPS)
- Simo Roiha (RoPS)
- Lassi Nurmos (lopettanut)
- David Ramadingaye (lopettanut)

KäPa
valmentaja: Sami Okkonen (uusi)
+ Otto Hautamo (IFK Mariehamn)
+ Maximo Tolonen (Gnistan)
+ Miro Turunen (SJK Akatemia)
+ Topi Pasi (HIFK)
+ Aleksi Wahlman (HIFK)
+ Miika Kauppila (KPV)
+ Yllson Lika (PKKU)
+ Otto-Eemeli Niemelä (FC Honka/Akatemia)
+ Joel Huovinen (PPJ)
+ Elias Kallio (PPJ)
+ Otto Brusiin (SexyPöxyt)
+ Maxim Både (FC Honka jun)
+ Adam Jouhi (FC Honka jun)
+ Niko Nurmi (FC Honka jun)
+ Kim Lahikainen (jun)
+ Pontus Lindberg (jun)
+ Mehmet Özel (jun)
- Joonas Kekarainen (FC Inter)
- Thomas Lahdensuo (FC Inter)
- Daniel Heikkinen (AC Oulu, laina päättyi)
- Kristian Yli-Hietanen (IF Gnistan)
- Luka Nokelainen (TPS)
- Aaro Soiniemi (TPS)
- Roope Huhtala (JIPPO)
- Juri Kinnunen (lopettanut)

MP
valmentaja: Juha Pasoja (2020-)
+ Landry Koffi (NK Svoboda, snv)
+ Iiro Äijö (HIFK)
+ Kasper Viramäki (EPS)
+ Ajack Deng (PKKU)
+ Benjamin Dahlström (Klubi 04)
+ Arvi Liljaniemi (NJS)
+ Veeti Määttä (PPJ)
+ Timi Heikkinen (MP/SavU)
+ Jesse Jäppinen (MP/SavU)
+ Veikko Karttunen (MP/SavU)
+ Ville Laiho (MP/SavU)
+ Valtteri Nikulainen (MP/SavU)
+ Ossi Torniainen (MP/SavU)
+ Oliver Häyhänen (jun)
- Joslyn Luyeye-Lutumba (KuPS)
- Otto Ruoppi (KuPS - laina päättyi)
- Lauri Sahimaa (KuPS - laina päättyi)
- Samuli Hölttä (AC Oulu)
- Niklas Orjala (AC Oulu)
- Väinö Vehkonen (EIF)
- Santeri Stenius (KTP - laina päättyi)
- Egzon Avdi
- Niklas Leinonen
- Babatunde Oluwatobi

PK-35
valmentaja: Kim Raimi (2021-)
+ Juta Nakanishi (Lagend Shiga FC, jpn)
+ Eero Markkanen (Gnistan)
+ Daniel Rantanen (TPS)
+ Tuukka Andberg (IF Gnistan)
+ Jasper Pikkuhookana (Klubi 04)
+ Mohamed Lassoued (Atlantis FC/Akatemia)
+ Karo Räsänen (FC Honka/Akatemia)
- Jamaal Essoh
- Felix Ferahyan
- Kevin Ingoli
- Niklas Jokiniemi
- Sebastian Kamara
- Toshiki Makimoto
- Brian Mansaray
- Tommi Tainio
- Samuel Vuohtoniemi

SalPa
valmentaja: Jordi Aluja (uusi)
+ Kwami Otu (Vision FC, gha)
+ Maximus Tainio (AC Oulu)
+ Jere Koponen (TPS)
- Jesse Huhtala (AC Oulu)
- Pauli Katajamäki (Gnistan)
- Roope Pyyskänen (Gnistan)

SJK Akatemia
valmentaja: Arttu Aromaa (uusi)
+ Gabriel Oksanen (Real Salt Lake Academy, usa)
+ Nathaniel Tahmbi (Box2Box FC, nig)
+ Emmanuel Akansase (Vision FC, gha)
+ Sayibu Yakubu (Vision FC, gha)
+ Tobias Karkulowski (JäPS)
+ Lucas Kyllönen (TPS Akatemia)
+ Ronal Malik (HJK jun)
- Miro Turunen (KäPa)
- Kaarlo Rintamäki (FC Vaajakoski)
- Joona Lahdenmäki (JJK Jyväskylä)
- Otto Huuhtanen
- Saku Kankaanpää
- Noa Lehtonen
- Adam Mekki
- Tuukka Pahkala
- Topi Säilynoja

TPS
valmentaja: Miika Nuutinen (uusi)
+ Baba Mensah (VPS)
+ Niilo Saarikivi (FC Honka)
+ Elias Collin (AC Oulu)
+ Lasse Ikonen (AC Oulu)
+ Atte Sihvonen (FC Haka)
+ Matias Niemelä (KTP)
+ Luka Nokelainen (KäPa)
+ Aaro Soiniemi (KäPa)
+ Eino-Iivari Pitkälä (FC Jazz)
+ Oscar Häggström (Klubi 04)
+ Mehdi Hetemaj (vapailta markkinoilta)
- Matías Kivikko Arraño (Ilves)
- Jere Koponen (SalPa)
- Daniel Rantanen (PK-35)
- Kasper Hämäläinen (lopettanut)
- Alhaji Gero
- Joonas Sundman

Ykkönen

Atlantis FC
valmentaja: Tiago Santos (uusi)
+ Impton Söderlund (FC Jazz)
+ Matias Sorvali (GrIFK)

EPS
valmentaja: Sven Pierre Rodriguez Aumaitre (uusi)
- Kasper Viramäki (MP)

FC Jazz
valmentaja: Ville Ulanen (uusi)
- Eino-Iivari Pitkälä (TPS)
- Impton Söderlund (Atlantis FC)

FC Vaajakoski
valmentaja: Antti Neuvonen (2023-)
+ Kaarlo Rintamäki (SJK Akatemia)
+ Joel Pasanen (JJK Jyväskylä)
+ Benjamin Simsek (OTP)
+ Benjamin Montonen (JS Hercules)
+ Ruben Honko (JJK jun)
- Timi Rantamäki (JJK Jyväskylä - laina päättyi)
- Lauri Rutanen (JJK Jyväskylä - laina päättyi)
- Jimi Saarikko (JJK Jyväskylä - laina päättyi)

JJK Jyväskylä
valmentaja: Brian Page (uusi)
+ Joona Lahdenmäki (SJK Akatemia/SJK Akatemia2)
+ Timi Rantamäki (FC Vaajakoski - laina päättyi)
+ Lauri Rutanen (FC Vaajakoski - laina päättyi)
+ Jimi Saarikko (FC Vaajakoski - laina päättyi)
+ Lasse Laakso (P-Iirot)
+ Otto Huttunen (FC Honka jun)
+ Elias Ettanen (jun)
+ Jerry Kananen (jun)
+ Joel Pasoja (jun)
- Roope Salo (AC Oulu)
- Aleksi Tarvonen (KTP - laina päättyi)
- Joel Pasanen (FC Vaajakoski)

Klubi 04
valmentaja: Aleksi Lalli (uusi)
+ Marlo Hyvönen (FC Honka/Akatemia)
- Hadi Noori (AFC Eskilstuna, swe)
- Aleksi Partanen (IFK Mariehamn)
- Oscar Häggström (TPS)
- Benjamin Dahlström (MP)
- Jasper Pikkuhookana (PK-35)
- Antonio Reguero

KPV
valmentaja: Goncalo Pereira (uusi)
+ Eric Oteng (Las Vegas Lights FC, usa)
+ Ricardo Gué Rosa Cardoso (Skellefteå FF, swe)
+ Sten Jakob Viidas (Paide Linnameeskond, est)
+ Badreddine Bushara (JäPS)
+ Elias Vesala (P-Iirot)
+ Vertti Åkerblom (KPV/Akatemia)
+ Justice Adarkwa (vapailta markkinoilta)
- Ville Seppä (FC Inter)
- Sami Sipola (FF Jaro)
- Miika Kauppila (KäPa)

OLS
valmentaja: Mikko Isokangas (2023-)
+ Aleksi Isomäki (TP-47)
+ Kasper Flygare (jun)
+ Jesse Korhonen (jun)
+ Johannes Pentti (jun)
+ Eetu Saarela (jun)
+ Anselmi Nurmela (vapailta markkinoilta)
+ Onni Sillanpää (vapailta markkinoilta)
- Danila Bulgakov (Ilves)
- Rafinha (lopettanut)

PKKU
valmentaja:
- Ajack Deng (MP)
- Yllson Lika (KäPa)

RoPS
valmentaja: Jari Alamäki (uusi)
+ Simo Roiha (KTP)

VIFK
valmentaja:
+ Steven Morrissey (VPS)
+ Aleksi Pahkasalo (vapailta markkinoilta)

Kansallinen Liiga

FC Honka
valmentaja: Omar Adlani (2022-)
+ Ilona Walta (PK-35 Vantaa)
+ Aura Nyholm (HPS)
+ Neela Antikainen (HPS)
+ Armi Heikkilä (Ilves)
+ Sara Kuusimäki (EBK ja HFA Märsky)
+ Nelli Miettinen (EPS/jun)
- Sofia Manner (Orlando Pride, usa)

HJK
valmentaja: Arttu Heinonen (2023-)
+ Emmaliina Tulkki (FC Slovácko, cze)
+ Reetta Suomela (PK-35 Vantaa)
+ Elli-Noora Kainulainen (HPS)
+ Sara Sievistö (ONS)
+ Noora Karvonen (Valtti)
+ Anelma Lahikainen (jun)
+ Edit Mare (jun)
+ Aada Mäkelä (jun)
+ Olivia Reis (jun)
+ Kerttu Sarelius (jun)
- Lotta Lindström (London City Lionesses, eng)
- Mimmi Nurmela (Växjö DFF, swe)
- Linda Nyman (Åland United)
- Ria Karjalainen (HPS)
- Tea Heininen (HPS)
- Peppi Kontturi (HPS)

HPS
valmentaja: Antti Ruonala (uusi)
+ Ria Karjalainen (HJK)
+ Tea Heininen (HJK)
+ Peppi Kontturi (HJK)
+ Vilma Oksanen (PK-35)
+ Olivia Kåhre (PK-35)
+ Sonja Ferm (ONS)
+ Sofia Jahnukainen (PKKU)
+ Sonja Hillberg (PKKU ja HJK/2)
+ Loviisa Helminen (P-Iirot)
+ Fanni Sinivuori (jun)
- Aada Nurmi (KuPS)
- Elli-Noora Kainulainen (HJK)
- Aura Nyholm (FC Honka)
- Neela Antikainen (FC Honka)
- Elisa Lemettinen (PK-35)
- Dolma Gurung (NJS)

Ilves
valmentaja: Anssi Ylinen (2023-)
+ Nelly Lehtilä (TPS)
+ Viivi Spets (TPS)
+ Iris Lukkarila (ONS)
+ Stina Virkkala (ONS)
+ Jenni Järventaus (Ilves/2)
+ Elli Mäkipelkola (Ilves/2)
+ Amelia Luotonen (MuSa)
- Sofia Määttä (Umeå IK, swe)
- Armi Heikkilä (FC Honka)
- Tuuli Viinikka (KuPS)
- Meri Hämäläinen (KuPS)

JyPK
valmentaja: Sacha Navalkar (uusi)
+ Meeri Karjalainen (KuPS)
+ Nea Tenno (ONS)
+ Pauliina Autti (ONS jun)
+ Noella Håkans (VIFK)
+ Katariina Niskanen (KuPS/Akatemia)
+ Aino Varjoranta (jun)
- Tao Stark (KuPS)
- Tiia Hirvonen (KTP)

KuPS
valmentaja: Valtteri Kumpuniemi (uusi)
+ Kaela Hansen (ZFK Spartak Subotica, ser)
+ Eerika Appelqvist (PK-35 Vantaa)
+ Aada Nurmi (HPS)
+ Tuuli Viinikka (Ilves)
+ Meri Hämäläinen (Ilves)
+ Tao Stark (JyPK)
+ Sanni Kouva (ONS)
- Anni Hartikainen (FC Rosengård, swe)
- Emmi Siren (FC Nordsjælland, den)
- Oona Siren (Lillestrøm SK, nor)
- Yuuka Kurosaki (Racing Louisville FC, usa)
- Wilma Forsblom (Glasgow City FC, sco)
- Fanny Söderström (SPG FC Lustenau / Dornbirn, aut)
- Meeri Karjalainen (JyPK)

PK-35
valmentaja: Diogo Pinto (uusi)
+ Elisa Lemettinen (HPS)
+ Venla Haikala (FC Lahti)
+ Emma Suoranta (EBK)
- Minea Lassas (KIF Örebro, swe)
- Vilma Oksanen (HPS)
- Olivia Kåhre (HPS)

PK-35 Vantaa
valmentaja: Jari Väisänen (2014-)
+ Nea Laitila (PKKU)
+ Aada Lesch (PKKU)
+ Elina Peltokangas (PKKU)
+ Hilla Romppanen (PKKU)
+ Natalie McNally (KTP)
+ Melisa Arifi (EBK)
+ Viivi Moilanen (FC Lahti)
+ Saija Suni (FC Lahti)
+ Eevi Leppänen (VJS)
+ Elma Tolonen (Valtti)
- Cecilia Ek (Umeå IK, swe)
- Eerika Appelqvist (KuPS)
- Reetta Suomela (HJK)
- Ilona Walta (FC Honka)
- Jenna Rantanen (ONS)
- Roosa Bröijer (Gnistan)
- Anna Vlasoff (Gnistan)
- Kaisa Mäki

PKKU
valmentaja: Timo Lehtihalmes (uusi)
+ Kaisa Saarenpää (P-Iirot)
+ Alexandra Lampinen (JäPS)
+ Netta Peippo (PK-35/2)
- Nea Laitila (PK-35 Vantaa)
- Aada Lesch (PK-35 Vantaa)
- Elina Peltokangas (PK-35 Vantaa)
- Hilla Romppanen (PK-35 Vantaa)
- Sonja Hillberg (HPS)
- Sofia Jahnukainen (HPS)

Åland United
valmentaja: Riku Remes (uusi)
+ Ella Degerstedt (IK Rössö, swe)
+ Linda Nyman (HJK)
+ Othilia Nordberg (IFK Mariehamn)
- Dana Leskinen (1. FC Nürnberg, ger)
- Anna Nurmi (Breiðablik, isl)