PalloTV - Dennis Salanović, AC Oulu - "Voin kuvitella jääväni pidemmäksi aikaa"
TULEVAT PELIT:

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkönen

Ykkösliiga

Ykkösliiga

Ykkösliiga

Ykkösliiga

Ykkösliiga

Veikkausliiga

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Se suomalainen jalkapallosivusto

Extra
|
17.03.2022

Dennis Salanović, AC Oulu – ”Voin kuvitella jääväni pidemmäksi aikaa”

Liechtensteinilainen keskikenttäpelaaja Dennis Salanović tuli AC Ouluun pelastamaan seuran liigapaikkaa viime kaudella. Monien yllätykseksi ja fanien riemuksi hän teki uuden, koko kauden mittaisen sopimuksen AC Oulun kanssa. Mikä sai Salanovićin jäämään?

PalloTV:n haastattelussa Salanović ottaa ja räjäyttää jatkosopimustaan vielä isomman paukun, jonka ääntä kannattaa seuran toimistolla kuunnella tarkkaan. Mies sanoo olevansa onnellinen, ja jos elämä kulkee samaa rataa, hän voi kuvitella jäävänsä pidemmäksikin aikaa Ouluun.

Salanovićista paljastuu yllättäen myös hyvin vaatimaton ja filosofinen puoli. Mitä kaikkea hän pohtii viime kaudesta, tästä kaudesta, muutoksista sekä itsestään ja roolistaan AC Oulussa selviää tästä haastattelusta.

Toimittaja: Raine Pernu

Artikkeliin liittyviä aiheita: