PalloTV - Ajax Sarkkiranta - Vuoden grassroot-seura
TULEVAT PELIT:

Liigacup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Suomen Cup

Se suomalainen jalkapallosivusto

Extra
|
16.12.2021

Ajax Sarkkiranta – Vuoden grassroot-seura

Ajax Sarkkiranta palkittiin Captain's Ball -gaalassa vuoden grassroot-seurana. PalloTV nappasi toiminnanjohtajaa Antti Kiviniemeä hihasta kiinni seuran osaksi omistamassa ylipainehallissa ja istutti hänet kameran eteen. Hän kertoo, millainen on kilpaurheilun parrasvaloista syrjässä oleva kempeleläinen jalkapalloseura. Kiviniemi avaa myös grassroot-palkinnon taustoja ja seuran tulevaisuuden näkymiä.

Toimittaja: Raine Pernu